Brabants Historisch Informatie Centrum
Voor ál uw vragen over vroeger, bel 073-6818500!! of e-mail vragen@bhic.nl
Nieuws Laatste wijzigingen RSS TwitterWeblogs
Geschiedenis
Water
Stamboom
Onderzoek
Over ons
Home > Geschiedenis > Lokale geschiedenis > Werkendam > Dussen > Gebeurtenissen > Neergestorte vliegtuigen in Dussen 1940-1945

Hartelijk welkom in historisch Dussen

Je vindt hier wat beknopte informatie over en foto’s van Dussen. Vind je het leuk om je eigen verhaal over Dussen op deze website te zetten, stuur dat dan in, liefst met een leuke foto natuurlijk.

Wil je meer weten over de geschiedenis van Dussen, ga dan naar het Streekarchief Land van Heusden en Altena.

Vorige pagina Dussen Print deze tekst Reageer

Neergestorte vliegtuigen 1940-1945 
Tijdens de Tweede Wereldoorlog zijn er boven Nederland zo’n 6.000 militaire vliegtuigen neergestort. Ruim 1.000 daarvan zijn er in Noord-Brabant terecht gekomen. Dan gaat het zowel om geallieerde (Britse, Amerikaanse en Canadese vliegtuigen met bemanningen die uit nog veel meer nationaliteiten bestonden) als Duitse vliegtuigen.
De geallieerde vliegtuigen waren heel vaak bommenwerpers die bij bombardementsmissies op doelen in Duitsland geraakt werden door Duits afweergeschut (de zogenaamde Flak) of onderschept werden door Duitse jachtvliegtuigen (vooral ’s nachts, tijdens de zogenaamde Nachtjagd).

Wij gaan proberen de verhalen achter al deze crashes te achterhalen met behulp van iedereen die ofwel zélf nog herinneringen heeft of de verhalen gehoord heeft van eerdere generaties. Soms is er al veel bekend, soms wat minder.

Op 30 juli 1943 stortte 2nd Lt J.W. Horton met zijn P-47C Thunderbolt rond 10.38 uur in Hank neer.

Op 22 september 1943 crashte om 01.15 een Dornier Do 217M-1 van het 9./KG 2 in Dussen. De piloot was Uffz R. Sachs. Normaal had deze tweemotorige jachtbommenwerper vier bemanningsleden.

Op 29 maart 1944 crashte rond 13.00 uur in Hank 1st Lt J.H. McDonnell met zijn P-51B Mustang van het 355FG/358FS. 

En op 6 juni 1944 ten slotte, om 02.32 uur, belandde S/Ldr J.L. Shaw met zijn Mosquito VI van het 515 Squadron tussen Hank en Dussen in de Bergse Maas.

Veel meer weten we niet van deze vliegtuigcrashes. Hebben de bemanningsleden het overleefd? En zo ja, wat is er dan vervolgens met hen gebeurd? Zijn er aan de grond slachtoffers gevallen of gebouwen beschadigd? Zijn de toestellen door geallieerde jagers neergeschoten of was er sprake van Flak? En waar precies zijn de vliegtuigen neergekomen? We hopen dat er in Dussen nog mensen zijn die hier meer van weten!

Reageer op dit verhaal



3 reacties op dit verhaal

Geschiedenis

Zoeken naar:
Gemeenten via lijst
Brabantse verhalen
Brabantse foto's

JavaScript is nodig voor chat
Chat is online op: Maandag t/m vrijdag 19.00 - 22.00 uur