
Chat is online op maandag t/m vrijdag van 10.00 - 16.00 uur en van 19.00 - 22.00 uur.
Op dit moment zijn we offline. Je kunt je vraag stellen via e-mail of WhatsApp: 06-12887717 (alleen berichtjes)
Meer informatie over de chat-service? Klik hier
Chat is online op maandag t/m vrijdag van 10.00 - 16.00 uur en van 19.00 - 22.00 uur.
Op dit moment zijn we offline. Je kunt je vraag stellen via e-mail of WhatsApp: 06-12887717 (alleen berichtjes)
Meer informatie over de chat-service? Klik hier
In een van de pijlers is het borstbeeld opgenomen van Edith, dochter van Alexander Brogden, een Engels parlementslid. Brogden had in 1871 de concessie verworven voor de exploitatie van de spoorlijn Tilburg-Nijmegen. De brug is nu een Rijksmonument.
In 1937 is de bovenbouw van de overbrugging vervangen door vier stalen boogbruggen. In 1940 en 1944 werd deze overbrugging door oorlogshandelingen vernield. De vernieling van 1940 werd datzelfde jaar nog hersteld.
Tijdens de Operatie Market Garden, in september 1944, was de Edithbrug, samen met de verkeersbrug bij Grave, een belangrijk strategisch punt voor de verovering van Wijchen. De beschadigingen die de brug in de strijd opliep, zijn voorlopig hersteld door de Geallieerden. Definitief herstel volgde pas in 1948.
In 2003 heeft de beheerder van het spoornet ProRail de mogelijkheden onderzocht om het traject tussen Wijchen en Ravenstein te voorzien van dubbel spoor, omdat de enkelbaans spoorbrug een flessenhals is voor het treinverkeer tussen Nijmegen en 's-Hertogenbosch en regelmatig voor vertragingen zorgt.
Er zijn twee varianten uitgekomen: een enkelsporige stalen brug naast de huidige brug (op de bestaande pijlers). Of een compleet nieuwe, dubbelsporige brug op de huidige pijlers, waarbij de huidige Edithbrug dus gesloopt zou moeten worden. Een nieuwe brug zou het voordeligst zijn, maar de status van Rijksmonument is wel een belemmering. Tot 2009 is hier nog geen besluit over genomen.