
Chat is online op maandag t/m vrijdag van 10.00 - 16.00 uur en van 19.00 - 22.00 uur.
Op dit moment zijn we offline. Je kunt je vraag stellen via e-mail of WhatsApp: 06-12887717 (alleen berichtjes)
Meer informatie over de chat-service? Klik hier
Chat is online op maandag t/m vrijdag van 10.00 - 16.00 uur en van 19.00 - 22.00 uur.
Op dit moment zijn we offline. Je kunt je vraag stellen via e-mail of WhatsApp: 06-12887717 (alleen berichtjes)
Meer informatie over de chat-service? Klik hier
De geschiedenis van de Boelaertshoeve gaat ver terug. In het Bosch Protocol inventarisnummer 1214 anno 1443 komen we de hoeve al tegen. Bij de verkoop van de hoeve in 1688 wordt melding gemaakt van diverse betalingen.
Van onder meer de helfte van vijff chijns hoenderen jaerlijx int boeck van Joncker Coenen tot Roij. Item de helfte inde helfte van twalf demes novorum ende een oirtje veterum beijde in het boeck van Helmont. Item de helfte van eene gulden jaerlijx in eene meerdere renthe van drie gulden aen Catahlijne camer binnen dese stat. Item de helft in anderhalfve vaette ende de helfte in elf ponden paijements, beijde aen de convente van de Baesselaers.
Eigenaar was destijds Jan van Mierlo. Hij woonde in Eindhoven en was getrouwd met Jenneken Henricx de Lepo. Zij verkochten de helft van de hoeve (huis, schuur, bakhuis, varkenskooi, hof en aangelegen landerijen) aan juffrouw Emmerentiana van Roij. Zij was weduwe van wijlen de heer ende meester Johan van Ravenstijn, in zijn leven advocaat. De grond lag in de parochie van Sint-Oedenrode, ter plaatse genoemd Ollant.
De pachter van de hoeve werd Rut Rut Cluijtmans die de gehele hoeve in zijn gebruik had. In een advertentie uit 1749 werd de hoeve te koop aangeboden door Johan Cornelis Santvoort.. Daarna kende het pand vele eigenaars zoals drossaard Jan Bowier, Samuel de Cassemajor en na 1832 vooral de familie Smits; zij waren bekende bierbrouwers. Onder het beheer van bierbrouwer Lambertus Smits brandde de hoeve af maar werd weer herbouwd.
Na 1920 woonde de brouwer Henricus Verstraalen er. Op de Boelaertshoeve is een steen gevonden met de tekst: Jenneke Wille begijn van Sinte Gertrude Berghe.
Momenteel is er de stichting ‘De Boelaars Hoeve’ gevestigd, dat mede met de eigenaar het doel nastreeft om het cultuurhistorische karakter van deze hoeve te behouden en in ere te herstellen.