
Chat is online op maandag t/m vrijdag van 10.00 - 16.00 uur en van 19.00 - 22.00 uur.
Op dit moment zijn we offline. Je kunt je vraag stellen via e-mail of WhatsApp: 06-12887717 (alleen berichtjes)
Meer informatie over de chat-service? Klik hier
Chat is online op maandag t/m vrijdag van 10.00 - 16.00 uur en van 19.00 - 22.00 uur.
Op dit moment zijn we offline. Je kunt je vraag stellen via e-mail of WhatsApp: 06-12887717 (alleen berichtjes)
Meer informatie over de chat-service? Klik hier
Als ik op de koffie ga bij mijn achternicht Netty van Spaandonk en haar man Jan Kuppens in Berkel Enschot is er altijd wel wat te vertellen over de familie. Oude foto's komen op tafel en de verhalen vliegen over en weer. Zo werd ik tijdens mijn laatste bezoek verrast met deze oude foto.
Het was de aanleiding om eens in de geschiedenis te duiken van het pand en zijn bewoners. Op de achterkant staat met potlood geschreven: Woning van Willem Brekelmans en Bertha Maas, zus van Huberdina Maas. Torenstraat Helvoirt 113 – 1940. Het huis stond in Helvoirt aan de Torenstraat. Als we nu oude kaarten bekijken, zien we dat dit huis vlak bij de huidige N65 stond.
Wie de bewoners waren van het huis weten we al. Gilberta Maas (1878-1959) was een zus van Huberdina, maar ook van Johannes en deze Jan is mijn opa, dus Bertha is aan oudtante van mij. Gilberta trouwde op 30-04-1906 In Helvoirt met Wilhelmus Aloysius Brekelmans (1879-1964). Willem was bouwvakker, dus heeft hij het huis waarschijnlijk zelf gebouwd of in ieder geval daar een groot aandeel in gehad.
Een grote kinderschare was voor Willem en Bertha niet weggelegd. In de burgelijke stand van Helvoirt vinden we één zoon, Johannes Philippus. Deze werd geboren op 27-07-1914, maar overleed enkele maanden later op 10 oktober. Hoelang Willem en Bertha nog in het huis aan de Torenstraat gewoond hebben, weet ik niet. Willem en Bertha verhuizen naar Vught en overlijden daar. Bertha in 1959, Willem in 1964.