
Chat is online op maandag t/m vrijdag van 10.00 - 16.00 uur en van 19.00 - 22.00 uur.
Op dit moment zijn we offline. Je kunt je vraag stellen via e-mail of WhatsApp: 06-12887717 (alleen berichtjes)
Meer informatie over de chat-service? Klik hier
Chat is online op maandag t/m vrijdag van 10.00 - 16.00 uur en van 19.00 - 22.00 uur.
Op dit moment zijn we offline. Je kunt je vraag stellen via e-mail of WhatsApp: 06-12887717 (alleen berichtjes)
Meer informatie over de chat-service? Klik hier
In 1949 werd ter gelegenheid van de Kersenfeesten, gehouden op het ‘Marktveld’, een programmaboekje uitgegeven. Aan het evenement nam ik deel met de zaterdagse intocht van de Kersenkoningin vanaf het Kruisbeeld aan de Nistelrodescheweg, buurtschap Bitswijk, en begeleid door de Harmonie de Eendracht. In de voormiddag op school werden we door hoofdonderwijzer meester Klösters geattendeerd om ‘s middags deel te nemen. Het was de man achter de microfoon tijdens de tocht vanuit de wagen waarop twee grote luidsprekers voorzien door Karel ter Horst.
Bij de opening van seizoen 2021 van het Boerenbondsmuseum in Gemert werd tegelijk een expositie over de complete levensloop van Bernard van Dam gepresenteerd. Bestaande uit documenten, pentekeningen en foto’s en voor de bezoeker het gehele seizoen te bewonderen. Tegelijk werden weer enkele delen van Bernards werk Brabants Dorpsleven toegevoegd, waaronder deel 10, Observator. Daarin vond ik de bijgaande tekeningen van Zuivelhandel Van Hoeij.
De eerste pentekening Kersenhof, een kersentak met de sappige Udense Kersen. En de tekst: ‘Waar de kers rijpt bloeit ‘De Linde'.’ De volgende afbeelding is een uitnodiging voor een bezoek aan de Kersenhof op het Marktveld.
In de derde tekening winkelartikelen van Zuivelhandel Hoeij. M’n zus vertelde over de lekkere palingworst die ze daar verkochten.
De laatste tekening toont de meer dan manshoge vogelverschrikker Pirke Verschiet, die maanden tevoren in het midden van het dorp werd opgesteld voor het pand van Textiel Brouwers. Op de afbeelding omlijsten kersentakken Praatjes rond Pirke.
Bij elkaar waren de pentekeningen een prachtige reclamestunt.
© St. Bernard van Dam)
Bernard bezocht, beschreef en tekende in 1930 de Ujese veemèrt. En ik lees in Brabants Dorpsleven over de skars, het scheermes van vader met koehoornen heft, gekocht door mijn grootvader op Uje Mèrt.